איתור נזילות

איתור נזילות מתבצע ע"י אנשי מקצוע עם רקע ונסיון מוכח,
נזילות יכולות להיות בכל פינה בגגות, במרפסות, בתקרות או בחדרים. למה יש רטיבות? הרטיבות נוצרת כאשר אוויר בא במגע עם משטח קיר שהטמפרטורה שלו נמוכה מזו של החדר. כך נפלטים אדי מים הנספגים לתוך הקיר. כתוצאה מהנזילה, הרטיבות יוצרת תנאים נוחים להתהוות עובש ופטריות על הקיר. במסגרת שירותינו, אנו מאתרים ומתקנים מוקדי רטיבות, ומטפלים בבעיה ולא רק בסימפטום.

חשוב מאוד לאתר נזילות מוקדם ככול האפשר, עיקוב או מתן פיתרון חלקי עשוי להחריף את הבעיה והנזק הנגרם בעתיד,

איתור נזילות בעייתיות ופתרונות

באופן כללי אינסטלציה יכולה להוות בעיה של ממש, ואילו בעיית הנזילות היא אחת הקשות. כאשר יום בהיר מסתמן כתם מים על הקיר, או כאשר יש נזילות מהתקרה או מהברז המצב כלל לא נעים ומלחיץ, ויש פעמים שהוא רק הרע במיעוטו כיוון שהנזילה בעצם מהווה מעין אזעקה לפני פיצוץ, פיצוץ שבקלות עשוי להוביל להרס הרבה יותר מאסיבי, וזאת לצד העובדה שגם נזילה מהווה נזק לא קטן. נזילה עשויה להוביל לבעיות של עובש, רטיבות, חלודה, סכסוך עם השכנים, הרס רהיטים, התנפחות מוצרי עץ, יצירת בקטריות, ושיבוש מהלך היום.

דרגות קושי באיתור נזילות

הרבה פעמים מקור הנזילה ברור לעין ועל כן הטיפול הכרחי, אך יחד עם זאת יחסית פשוט. במקרה כזה ניתן להסתדר לבד, או לחלופין לקרוא לבעל מקצועי על מנת שיסדר תוך כמה דקות את הבעיה עם הכלים הייעודים שלו. עם זאת אם הבעיה אינה נובעת ממקור גלוי, פה כבר מתחיל להיות יותר "מעניין", פה כבר יש צורך להזמין מקצוען עם ציוד ייעודי. כאן כבר אין מקום למשחקים ויש לפנות כמה שיותר מהר לאינסטלטור מקצוען בתחום איתור נזילות.

מקור הבעיית הנזילות

יש מגוון גורמים שעשויים להוביל לבעיות בצנרת, ולרוב הם נובעים משלושה מקומות שחוזרים על עצמם. הגורמים הם צינור שמוביל מים נקיים, צינור שמעביר מי ביוב, וצינור הקשור למערכות הסקה. כאשר מזמינים שירות איתור נזילות, יש לצפות מבעל המקצוע לאתר תחילה את מקור הנזילה באופן כללי, ורק לאחר מכן לאתר את הנקודה הספציפית ממנה יש דליפה. על מנת לעשות כך יש צורך להיעזר בציוד משוכלל, יש לבדוק את לחץ המים במגוון הצינורות, או לחלופין לייצר חסימות ובכך להבחין היכן הן נעלמים וכאשר זה לא עובד יש לצרף למשימה ציוד מתקדם כגון מצלמה טרמית.

ציוד מתקדם

בזכות ציוד מתקדם, איתור נזילות כבר אינה משימה שמצריכה להרים את כל הריצוף ולהוות נזק, אלא מדובר בפתרון חיצוני ואלגנטי שמאפשר לדקור את הנקודה הבעייתית במינימום נזק. לסיכום המלצה, ברגע הראשון שמופיעה נזילה יש לפנות למומחה, וזאת לפני שהנזק מתעצם וההוצאות עולות.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן